Nenech to být

Nenech to být je projekt spoločnosti FaceUp Technology, za ktorým stoja samotní študenti. Spoločne so Scio a s podporou MŠMT bojujeme so šikanou, sexuánym obťažovaním, vylučovaním z kolektívu a ďalšími sociálnymi problémami na školách po celom svete.

Prezkúmajte NNTB
how we help

Ako pomáhame

Základným pilierom všetkých našich aktvít je webová aplikácia fungujúca na princípe online anonymnej schránky dôvery. Pomáhame prehovoriť nezúčastneným okolostojacim a podporujeme žiakov, aby neboli ku svojmu okoliu ľahostajní.

Okrem toho spoupracujeme s populárnymi influencerami, ktorých videa a príspevky na téma šikany zasiahli milióny ľudí. Natáčame rozhovory so slávnymi osobnosťami, prednášame a rozprávame sa s deťmi a rodičmi. Spolupracujeme s desiatkami prospešných organizácií a posielame do škôl letáky, plagáty a ďalšie preventívne materiály.

Hovoríme o šikane v médiách a robíme rozhovory s ľuďmi, ktorí si podobným trápením prešli. Pripravujeme blog a cez sociálne siete s viac ako 12 000 fanúšikmi informujeme o problematike rizikového správania širokú verejnosť. S podporou školských psychológov, koordinátorov prevencie, PPP a ďalších zložiek primárnej prevencie pomáhame rozhodovať starostom, primátorom, úradníkom a aj vo vláde.

Zobraziť viac

Pomáhame celosvetovo

Nie iba na školách

Náš tým učí žiakov, aby neboli nezúčastnenými okolostojacimi, ale aby vystúpili z davu a postavili sa nespravodlivosti, pokiaľ sa s ňou v škole stretávajú. Šikana ale nie je problém základných alebo stredných škôl. Podobné aplikácie pripravujeme aj pre firmy, športové tímy, kluby či letné tábory. Ak vás zaujíma viac, píšte na jan@nntb.sk.

companies

Firmy

camps

Tábory

sport clubs

Športové kluby

Sme v tom spolu

NNTB vzniklo vďaka aktivite študentov, ktorí za projektom pôvodne stoja a neobišlo by sa to bez konzultácií s pedagógmi, krajskými koordinátormi, koordinátormi prevencia, a zástupcami mnohých odborných organizácií, ktoré nám prispeli svojou radou.

Odborní garanti NNTB

S profesionálmi na čele

PhDr. Lenka Skácelová

Členem týmu NNTB je již od založení. Podílela se na přípravě metodických materiálů a celé psychologické stránky našich služeb, na jejichž kvalitu dohlíží. Je vedoucí Poradenského centra pro drogové a jiné závislosti a koordinátor prevencie PPP pro Brno-město, člen protidrogové komise MMB, lektor vzdělávacích programů pro pedagogy a reprezentuje OSPRCH v Pracovní skupině pro prevenci rizikového chování, poradním orgánu MŠMT.

Prečítajte si viac

PhDr. Michal Kolář

Řešením školního násilí a šikanování se zabývá dlouhodobě. Vytvořil původní speciální teorii, vnitřní diagnostiku a diferencovanou léčbu školního šikanování. Je autorem několika knih a publikací k této problematice - Skrytý svět šikanování ve školách, Bolest šikanování, Nová cesta k léčbě šikany, Výcvik odborníků v léčbě šikany atd. Rovněž je duchovním otcem Hradeckého školního programu proti šikanování, jehož výsledky patří k nejlepším na světě. Vypracoval pětiúrovňové koncepční vzdělání, které v rámci projektu MŠMT a programů vysokých škol zavádí do praxe. Je předsedou Společenství proti šikaně. Spolupracuje s MŠMT ČR na koncepci prevence šikanování. NNTB pomáhá s odbornou přípravou našeho týmu a nalezením vhodných cest, jak naši práci zkvalitnit a dál rozvinout.

Prečítajte si viac

Náš tím

Tibor Sklut

Zástupca pre Slovensko a Maďarsko

Jan Sláma

CEO

David Špunar

COO

Pavel Ihm

Programátor

Jakub Pekár

Programátor

Marek Hradil

Programátor

Jiří Hlavenka

Investor

Martina Pavlicová

Marketingový manažér

Tu môžeš byť aj ty

Daj nám o sebe vedieť

Tereza Barnatová

Psychologička

Jiří Diblík

Dizajnér

Jan Faltys

PPC špecialista

Ronald Luc

AI vývojár

Václav Šulista

Zástupca pre Švajčiarsko

Cayley Jorgensen

Zástupca pre JAR

Michaela Hrnčířová

Zástupca pre Singapore

Michał Twardosz

Zástupca pre Polsko

Duane Healey

Zástupca pre Austráliu

Michal Sekowski

Zástupca pre Brazíliu

Pablo Lopez

Zástupca pre Mexiko

Kaye Alianda

Zástupca pre Keňu

Tu môžeš byť aj ty

Daj nám o sebe vedieť

Za mediálnu podporu ďakujeme

Komunikujte s vašimi žiakmi online a bezpečne